Vitamin C a jeho léčebné schopnosti

image

Vitamín C spolu s dostatkem kyslíku a vodou hraje klíčovou roli pro všechny životní funkce člověka, ale i jiných živočichů.

Nezbytná a pravidelná konzumace vitamínu C

Pravidelná konzumace vitamínu C je pro imunitu i léčbu nezbytná. Klener u svých pacientů zpozoroval, že přibližně 15% lidí vykazuje trvale vyšší nároky na vitamin C jako běžný průměr. Jednorázové občasné zvýšení přísunu C vitamínu má jen minimální efekt, protože adaptace na vyšší příjem trvá tělu určitý čas. Moderní technologie rychlého pěstování a dlouhodobého skladování vytváří iluzi čerstvých plodů a nutričně hodnotných potravin. Chronický nedostatek vitaminu C není ale o nic méně nebezpečný než akutní nedostatek, protože poškozování organismu probíhá dlouhodobě a bez výrazných příznaků a na rozdíl od akutního nelze zvrátit tento stav rychle a efektivně.

Organismus nakonec dospěje do bodu, kdy už nedokáže odolávat infekci a nemoci. Tato situace je zakryta diagnózou. Například jak pacient dostane zápal plic jako komplikace nachlazení a umře, tak příčinou smrti se považuje zápal plic a ne nedostatek vitamínu C.

Akutní a chronický nedostatek vitaminu C

Při arterioskleróze a dalších srdečních příhodách sehrává nedostatek vitaminu C klíčovou roli. Také při náhlých úmrtích, prasklé aneurysmatu, chirurgickém šoku, akutní leukémií, fatálním ozářením hraje chronický nedostatek C vitamínu klíčovou roli. Klinický kurděje je hrozná nemoc - je to postupný rozpad těla kvůli ztrátě pevnosti kolagenu. Projevem je malátnost, poruchy srážlivosti krve (červené fleky po celém těle), krvácivosti sliznic, krev v moči, otoky, degenerace dásní, vypadávání zubů, ztráta pevnosti kostí, degenerace kloubů a šlach, infekce, neúspěšné hojení ran, poruchy dýchání a srdeční arytmie až smrt.

Úžasné léčebné schopnosti vitamínu C

Enzymatické antioxidační systémy tvoří řetěz, kde se antioxidanty navzájem regenerují - předávají si vysokoenergetické elektrony a tím působí opakovaně. Cystein, selen, vitamin A, C, E, B2, B3 a další. V patologických procesech produkce volných radikálů převýší likvidační schopnosti organismu a spustí zánětlivý proces, potlačení imunity a vyvolávají degenerativní onemocnění. Je to stav zastavení oprav. Volné radikály hrají roli při stárnutí, rakovině, srdečních a cévních onemocněních a artritidě.

Toxicita volných radikálů závisí přímo na toxicitě patogenů. Čím toxičtější patogen, tím více toxických radikálů vytváří, pokud mechanismy zpracování volných radikálů leukocytů (superoxid dismutáza, kataláza, peroxidáza) nedokáží použít volné radikály proti patogenům, tak pak se jejich činnost obrátí proti vlastnímu tělu. Pak tyto radikály ještě zhorší situaci v těle a zvýší se přebytek volných radikálů.

Právě vitamín C je nejsilnějším sběračem volných radikálů, tento úkol by mohl sehrát i jiný dárce elektronů. Vitamín C je však unikátní - levný, přírodní, netoxický a můžeme ho dodat v jakémkoliv množství. Pokud potřebujeme zbavit velkého množství volných radikálů je vitamin C první volbou. Jsou potřeba velké dávky, aby v buňkách vysoká hladina neutralizovala volné radikály a ještě dostatek zůstalo pro obranné a čisticí procesy těla. Hovoříme často o úžasných léčebných schopnostech vitamínu C a přitom jde spíše o chemickou reakci, kdy dochází k snížení velkého počtu volných radikálů. Účinné dávky za den se pohybují vysoko nad rámec výživy a genetiky, což je 30-200 g / den, výjimečně i více.

Vitamin C jako lék

Základním poznatkem farmakologie je, že pro dosažení účinnosti jakéhokoliv léku je nutná jeho určitá koncentrace v krvi a tkáních a pokud se to nedodrží, účinnost klesá. Počáteční dávkování penicilinu 5 -10 000 jednotek nepřinášelo žádný efekt, pacienti umírali a pokud by lékaři nezvedli dávky na 1-3 miliony jednotek, antibiotika by nefungovaly.

Vitamín C není výjimkou. Pro jeho účinné požití jsou potřeba adekvátně dávky.

Nejrychleji se vitamin C spotřebovává přímo v místě infekce a tam nastává jeho nedostatek. Kvůli zvýšené spotřebě klesne hladina vitaminu C v plazmě, začnou se stahovat zásoby z celého těla, nastává celková vyčerpanost a trpí důležité orgány.

Vitamín C funguje jako bleskové oxidační zařízení a často napraví patologii v průběhu minut.

Zajišťuje integritu cévních stěn a buněčných vazeb, čímž brzdí rozšiřování infekce a brání průniku viru do mozku. Po podání už po pár hodinách klesá horečka a stoupá počet bílých krvinek, snižuje se hladina histaminu.

Linus Pauling byl americký kvantový biochemik, podle některých názorů nejvýznamnější chemik 20. století. Zkoumal dlouhodobě účinky a vlastnosti vitamínu C. Pauling - nositel dvou Nobelových cen každodenně užíval vitamin C v množství 3g a postupně navyšoval dávku až na 18g denně a dožil se 93 let, ačkoli mu diagnostikovali v 59 letech rakovinu a oba rodiče zemřeli ve věku 60 let. Své dlouhé prožívání vždy připisoval vitamínu C a dalším potravinovým doplňkem.

V 50. a 60. letech minulého století vydal bestseller o vitaminu C. Lidé začali v Americe masivně užívat vitamín C podle jeho instrukcí v knize. Výsledkem bylo, že se v té době snížila úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění o 50%.

Zvyšte svůj příjem kvalitního Vitaminu C alespoň na 1000 mg !

Při zvýšeném přijme vitamínu C se v našem těle doslova odstartuje spoustu přínosných procesů, které našemu organismu chybí.

Účinky :

1. Silné protibakteriální, dokáže narušit polysacharidový obal mnohých obávaných patogenů - (tuberkulóza, streptokoky, pneumokoky) a umí je zahubit

2. Má nenahraditelný význam při intoxikaci, traumatech, šoku, popáleninách

3. Podporuje činnost imunitního systému

4. Likviduje dioxiny

5. Je klíčový pro syntézu a regeneraci kolagenu a je tedy nepostradatelný pro klouby, svaly a srdečně cévní soustavu

6. Je účinné diuretikum (působí močopudně)

7. Snižuje hladinu histaminu

8. Analgetikum - má silné proti bolestivé účinky

9. Je netoxický a předávkování nebylo nikdy zaznamenáno

10. Pomáhá opravovat stěny vlásečnic

11. Urychluje hojení ran

12. Zlepšuje pružnost cév a snižuje vysoký krevní tlak

13. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi

14. Je výbornou ochranou srdce a léčí srdeční onemocnění

15. Potlačuje alergické reakce

16. Snižuje množství kyseliny močové v těle

17. Účinně působí při chronických otravách olovem

18. Předchází slunečnímu spálení kůže

19. Zvyšuje odolnost proti chladu

20. Urychluje odbourávání homocysteinu

21. Větší dávky vitamínu C mají velký vliv na rychlost hojení zlomenin

Čeho se vyvarovat?

Na našem trhu existuje nepřeberné množství doplňků, které slibují, že nám dodají potřebné množství vitaminu C a že jsou to nejlepší pro nás. Sledujte tedy informace o složení. Produkt by měl obsahovat vitamín C (kyselina askorbová) a v lepším případě i výtažek z citrusových plodů (bioflavonoidy), či lesních plodů nebo šipek. Více našemu tělu netřeba. Tedy - pokusme se společně vyhnout látkám jako plnidla, potahovací látky, (mastek), barviva a umělá sladidla. Ano, i tyto chemikálie se v běžně dostupných doplňcích výživy vyskytují.

Nasaďte vitamín C co nejdříve

Pokud nasadíme vitamín C v inkubační době virového onemocnění, virus je zlikvidován během několika hodin. Pokud se již virus v buňkách usadil, vitamín C zabrání rozšíření infekce, vitamin C ví neutralizovat viry, když je virus uvnitř buňky. Tato schopnost je cenná při řešení nádorového onemocnění s virovým původem. Také stavy trvalé bakteriální infekce jako chronická bronchitida či uretritida se dají léčit vysokými dávkami vitamínu C. Obrat nastává odstraněním lokálního nedostatku vitamínu C. V místě infekce vitamín pomáhá přirozeným mechanismem uzdravování.

Klíčové faktory při léčbě vitamínem C

1. Rychlost - co nejdříve. Je třeba zasáhnout dříve, než se onemocnění rozvine.

2. Dávkování - začít s dostatečně vysokými dávkami. Dostatečné dávky po hodině, později po 4 hodinách jako antibiotika, pak na úplné vyléčení stačí 3 až 4 dny podle onemocnění, některé nemoci vyžadují i ​​následné udržovací dávky, jinak může dojít k návratu onemocnění.

Čím dříve se začne s plnými dávkami alespoň po dobu 24 hodin, tak tím jsou lepší šance, že ustoupí příznaky nemoci. Klener považuje 350 mg / Kg / den, respektive u dospělého 30 g / den za minimální léčebnou dávku. Nižší dávky 10 g / den jsou stále spíše výživového charakteru. Klinicky je odzkoušeno dávkování u různých nemocí v rozmezí 350-1200 mg / Kg, což je 30 až100 g / den. Tato zjištění jsou v pozoruhodném souladu ze stresovou potřebou savců.

Při ústní, ale i při injekční léčbě pacient často sám cítí, kdy je nutná další dávka.

První pomoc vitamínem C

Dodání vitamínu C má obrovskou hodnotu při intoxikaci, traumatech, šoku, popáleninách, infekcích. Zde se volá po velké dávce vitamínu C, který sám o sobě někdy stačí na rapidní obrat

ve vývoji. Jeho podání je mimořádně bezpečné, pacientovi nemůže ublížit, ale může velmi rychle pomoci. (Injekčně 10 g, případně podat ústně).

Dostatečné a pravidelné dávky vitamínu C

Dostatečnými pravidelnými dávkami v době nemoci se tělo vrátí do normálního režimu a navzdory horečkám a infekci se odstraní anaerobní podmínky v těle, sníží se kyselost a vytratí se vysoká hladina adrenalinu, vymizí stažení střev a obnoví se normální činnost jater a slinivky. Játra efektivněji a rychleji odstraňují bakteriální jedy, toxické metabolity a další produkty infekce. V některých akutních případech rychle dodána dávka (50 až 150 g) funguje jako bleskové oxidační zařízení a často napraví patologii během minut, zajišťuje integritu cévních stěn a buněčných vazeb a tím brzdí rozšiřování infekce a brání tak průniku infekce do mozku, klesá horečka a stoupá počet bílých krvinek.

Vitamín C je nábojem imunitního systému

Vitamín C reguluje činnost imunitního systému, kontroluje rakovinu a likviduje útočníků prostřednictvím leukocytů, které při přesunu na místo infekce absorbují velké množství vitamínu C. Nedostatek vitaminu C zpomaluje jejich přesun. Protivníka likvidují peroxidem vodíku za pomoci vitamínu C. Také aktivita fagocytů přímo závisí na saturaci vitaminem C. Pokud fagocyty nejsou plné vitamínu C, stávají se armádou bez nábojů. Vitamín C posiluje buněčnou imunitu a podporuje endokrinní žlázy v jejich činnosti, nadledvinky v tvorbě adrenalinu a kortikoidů, imunitní systém v tvorbě protilátek. Vitamín C podporuje buněčné dýchání pomocí transportu vodíku.

Imunita bez vitamínu C je poruchová a slabá

Nejznámější je vliv vitaminu C na imunitní systém - fagocytózu, tvorbu protilátek, interferonů, pevnost kapilár a buněčné mřížky. Důležitá je jeho očistná schopnost a je nezbytný pro detoxikační funkce jater a ledvin, opravuje buňky a chrání je, likviduje dioxiny. Imunitní systém nás definuje vůči okolnímu světu.

(Pokračování)

§ Nařízení EP 1924 2006, NAŘÍZENÍ KOMISE EU č. 1047 2012, Nariadenie 432 2012 §

Informace uvedené na stránkách jsou od nezávislých přispěvatelů, nebo jen souborem informací z volně dostupných domácích a zahraničních zdrojů. Uvedené informace jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání a informací. Svobodu projevu a právo na informace zaručuje Ústavní zákon. Názory autorů se nemusí shodovat s názory této stránky, která nenese odpovědnost za nesprávné informace.

Cílem textu není zmírnit nebo léčit jakékoli zdravotní či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat ani k takové činnosti podněcovat. Za žádných okolností nenavádějí čtenářů nahrazovat běžnou "nezbytnou" lékařskou péči, či urgentní medicínu, ani k tvrzením o léčivých účincích produktů či postupů.

Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s "kvalifikovaným" zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Publikované informace nebyly posuzovány regulačním orgánem. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

0